לחיוג מהיר: 052-2500802

שיטות ייבוש בבתים ודירות משותפות - ייבוש חול וסומסום

נושא של בידוד ואיטום הינו חשוב ביותר, בין אם מדובר בבתים פרטיים או בנייני דירות משותפים. עם זאת, במקרים מסוימים הליך זה לא מבוצע בהקפדה הדרושה, ומתעורר מצב לא נעים שבו דרוש הליך של ייבוש. הדבר יכול להיגרם עקב בעייתיות שהייתה בבניין מלכתחילה, או לחילופין – עקב נזילה או הצפה שהתרחשה. במילים אחרות, הסיבות לרטיבות מתחלקות לשלושה סוגים:

  • בידוד ואיטום לא מספק בעת הקמת המבנה ומאוחר יותר (מומלץ לבצע בדיקה של הבידוד מדי שנה לפני החורף ולבצע איטום כללי או איטום של הגג במידת הצורך)
  • תשתיות צנרת מיושנות או מוזנחות שהביאו לנזילות וחדירה של מים וביוב לחלקיו הפנימיים של הבית
  • רשלנות חד-פעמית או קבועה של אחד הדיירים שגרמה להצפה.

ההצפה הינה אחת הבעיות הקשות ביותר שדורשות ייבוש, משום שככל שההצפה הייתה חמורה יותר, כך יותר אזורים של הבניין ספגו מים ודורשים ייבוש. זה כולל את כל הקירות, את הרצפות, ודורש עבודה בשיטות מותאומת. שיטות מרכזיות ואיכותיות אותן אנו מיישמים הן שיטת ייבוש חול ושיטת ייבוש סומסום.

איתור רטיבות וייבוש רצפה וקירות


ייבוש חול

מתחת לרצפות של כולנו יש חול המחבר בין בסיס הבניין לריצוף, וכאשר מתרחשת הצפה, חול זה נהיה רטוב, מתרחב למעשה אין לו אפשרות "לפלוט" את הלחות הזו החוצה, וכאן נדרשת עבודה מיומנת של חברה המתמחת בתחום זה. באופן טבעי, הפחד של כל אדם ומשפחה שנאלצים להתמודד עם מצב זה – הוא החשש שעכשיו יהיה צורך להסיר את כל הריצוף ולייבש את החלק התחתון באופן ישיר. אך טכנולוגיות חדשניות כיום מאפשרות לבצע את העבודה באמצעות החדרה של צינר בחלק אחד של הרצפה וייבוש החול באמצעות משיכת הלחות באוויר קר או חם. הצינור מתחבר למערכת הביוב ותוך מספר ימים (או פחות, בהתאם לחומרת הרטיבות) כל המים מהחול נשאבים החוצה והוא נשאר יבש, זאת מבלי לפגוע בתשתיות הבית הקיימות.

ייבוש סומסום

הבחירה בין ייבוש חול לבין ייבוש סומסום כבסיס לריצוף נעשית על פי מאפייני הרצפה, הבניין כולו ושיקולי הקבלן. סומסום זה למעשה סוג של חצץ דק שנמצא מתחת לרצפות. הוא סופח באותה המידה כמו החול, וגם עבורו דרושות מכונות מיוחדות שמייבשות את המים שמצטברים מתחת לריצוף ועשויים לגרום לנזק בכל הבית, וגם אצל השכנים. לאחר שרוב המים נוקזו, מתבצעת הזרמה של אוויר יבש לתוך החלל מתחת לרצפות, על מנת לזרז את התהליך של הייבוש. בסופו של דבר, ההצלחה של תהליך ייבוש סומסום נעוצה בבחירה הנכונה של המכשור, היכולת להתנהל איתו ורמת השירות.

חברת סניטיישן טכנולוגיות נעזרת בסוגי המכשור המתקדמים ביותר בשוק ומספקים ללקוחותיהם את השירות האיכותי ביותר, ביצוע ייבוש רצפות מהיר, יעיל ואיכותי, זאת מבלי לפגוע בשגרה היומיומית של המשפחה. כיום, הצפה היא כבר לא סוף עולם! השירות האיכותי של חברת סניטיישן טכנולוגיות מאפשר לכם להתחיל מחדש לאחר האסון בקלות וללא כל בעיה.